Володимир Рутківський – мудрий лицар української дитячої літератури

/Files/images/ukrants_-_pismenniki_2020/18 квітня-День народження Володимира Рутківського, поета, публіциста, дитячого письменника..jpg /Files/images/ukrants_-_pismenniki_2020/91db7fd3426d09050ac9ebff09ab253b.jpg  /Files/images/ukrants_-_pismenniki_2020/Palityrka_romany_Storojova_Zastava_(2001)_UKR.jpg

   18 квітня відзначає свій день народження шляхетний і мудрий лицар української дитячої літератури Володимир Рутківський. Лише шляхетний лицар, який мислить мудро та зважено, здатен творити Літературу, якою захоплюватимуться і діти, і дорослі не одне десятиліття. Книжки Володимира Рутківського не належать до модних, які виринають нізвідки, швидко читаються і незабаром зникають із пам’яті. Це література, яку сьогодні із задоволенням читають сучасні діти.

   /Files/images/ukrants_-_pismenniki_2020/рутківський 2.png/Files/images/ukrants_-_pismenniki_2020/9dffa172b5169ebea04197b696eac39f.jpg/Files/images/ukrants_-_pismenniki_2020/308482_18034895.jpg

    Володимир Рутківський абсолютно унікальне явище для сучасної української дитячої літератури. Його феномен у людяності самого письменника, порядності, тактовності та щирості. Автор ніколи не заграє з читачем, він ділиться з ним своїм сокровенним і той, відчуваючи це, відповідає взаємністю. Його завжди вабила історія рідного краю, рідної країни. Цим своїм захопленням він і ділиться з читачами в історичних творах, розповідаючи про народних лицарів часів козаччини та відкриваючи трагедії з власного життя часів Другої світової війни. Трилогія «Джури», повість-легенда «Сторожова застава», повість-сповідь «Потерчата», «Сині води» та інші твори завжди залишатимуться актуальними і викликатимуть інтерес у читача. Підтвердженням цього є не лише той факт, що наклад книжок шановного ювіляра вже давно перевищив сто тисяч примірників, а й те, що цього року вийде український пригодницький фільм-фентезі за мотивами повісті «Сторожова застава».

   Попри те, що твори Володимира Рутківського довгий час були недоступні українському читачеві, а самого письменника за радянських часів не раз звинувачували в націоналізмі та відмовлялися видавати його твори, сьогодні він улюблений автор для тисяч українців. Визнання Володимиру Рутківському принесла пригодницька трилогія про джур козака Швайки, що побачила світ впродовж 2007 – 2010 років. Він – лауреат численних літературних нагород, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка 2012 року. Але навіть тепер у часи заслуженого визнання Володимир Рутківським лишається шляхетним лицарем, якому не байдуже, якою буде дитяча книга. Саме тому на відсотки від грошової частини Шевченківської премії в 2013 році він заснував приватну нагороду в царині дитячої літератури «Джури».

Більше інформації читайте на сайтах

Володимир Рутківський. Життєпис та творчість.

Рутківський Володимир Григорович (біографія, тексти творів)

Рутківський Володимир Григорович — Вікіпедія

Всі книги Володимира Рутківського


  1. Володимир Рутківський – Всі Книги, біографія автора‎

 

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *