Про нас

    Історія школи починається з дореволюційного часу. Із архівних довідок, із спогадів старожилів, вчителів, що колись працювали в закладі, ми відновили відомості про наш заклад і довідались, що Смоківка була невеликим селищем поблизу Житомира, землі якої належали поміщиці пані Довольській. Будинок її на Смоківці був найкращим. Після смерті пані Довольської будинок перейшов у спадок її племінниці, пані Зінкевич, та з приходом революції будинок було націоналізовано і створено в ньому початкову школу. В тій школі був лише один клас, в якому навчалися діти різного віку. Учителював в ньому Онуфрій Миколайович.

    Минали роки. Зростала кількість населення в селищі і школу в кінці 20-х років перевели в приміщення дитячого будинку ( в якому на сьогоднішній день знаходиться педагогічний ліцей). Тут школа знаходилась до початку Великої Вітчизняної війни. В роки війни школа була закрита, а після звільнення Житомира була переведена в приміщення іншого панського будинку.

    В 1946 р. відкрита ЗОШ № 10 в приміщенні нинішньої школи-ліцею № 2. Першим директором школи після війни був Пасічник Марко Трохимович, а заступником – Гонтарж Ядвіга Станіславівна. Розбудовувалася Смоківка, Мар’янівка. Виникла потреба в новій школі. Турботу перед органами влади по будівництву і відкриттю нової школи розпочав Кот, колишній вчитель школи, а також ветерани Великої Вітчизняної війни Хабчук Микола Пилипович , який довгі роки був другом нашої школи, підтримував стосунки з адміністрацією, учнями, вчителями. На згадку про себе посадив дубочки в нашому шкільному саду та липи перед входом до школи. Роки тоді були важкі, країна піднімалася з розрухи, тому будівництво школи тривало дуже довго. І восени 1958 року нове приміщення, те, в якому ми знаходимося зараз, побудовано і здано в експлуатацію. Його прийняв і очолив педагогічний і учнівський колектив на чолі з директором Захарчуком Миколою Олександровичем, а завучем залишилася Гонтарж Ядвіга Станіславівна. Багато довелося прикласти учням і вчителям зусиль, щоб закласти сад, озеленити подвір’я, і все це зробити на пустирі, болоті.

   Сьогодні ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 м. Житомира живе енергійним, діяльним життям, дбає про розвиток кожного нашого учня.

   Щороку зростає кількість бажаючих вчитися в нашій школі. Зараз  тут навчається  близько 500 учнів, середня наповнюваність класів 25 – 35 учнів. Навчання проводиться в дві зміни за 5-денним режимом роботи.

 Побудовано новий спортзал та медіатеку. Усі кабінети оновлено, вони мають сучасний дизайн відповідно до стандартів Нової Української Школи. У кожному класі встановлено мультимедійні дошки з проекторами, які активно використовуються вчителями та учнями під час навчання. Педагогічне кредо нашого колективу ’’Навчаючи всіх – навчаємо кожного’’. Тому і темою поглибленого вивчення ми обрали таку : ’’Розвиток і гуманізація педагогічної співпраці у системі ’’керівник-вчитель-учень-батьки’’ для створення адаптивної системи освіти’’. Ми дотепер пишаємося нашими випускниками минулих років : Колодницьким Миколою Михайловичем, доктором технічних наук, Підмурним Миколою, професором юридичних наук, Редчицем Володимиром, начальником штабу Прикарпатського військового округу, Руденьким Володимиром, директором заводу ’’Біомедскло’’ та іншими випускниками: лікарями, військовими, робітниками, які працюють в усіх галузях нашого міста.