Панас Мирний – симфоніст української прози

Презентация на тему: "Панас Мирний – »симфоніст української прози ...              Ð¥Ñ–ба ревуть воли, як ясла повні? ebook by Панас Мирний

    Народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. Після кількох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі чотирнадцятилітній хлопець йде на роботу.

    Чиновницька служба почалася у 1863 році в Гадяцькому повітовому суді. Наступного року він переходить у повітове казначейство помічником бухгалтера, а згодом, після короткочасного перебування в Прилуках, займає цю ж посаду в Миргородському казначействі. З 1871 року Панас Рудченко живе і працює в Полтаві, займаючи різні посади в місцевій казенній палаті.

    Перші його твори (вірш «Україні» та оповідання «Лихий попутав»), підписані псевдонімом Панас Мирний, з’явилися за кордоном, у львівському журналі «Правда» в 1872 році. Ще 1875 року в співавторстві з братом Іваном Біликом було закінчено роботу над романом «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» , в зв’язку з так званим Емським указом твір не був опублікований і вперше з’явився в Женеві у 1880 році.

    Ще за молодих років він був зв’язаний з революційним визвольним рухом, з 1875 року брав участь у нелегальній роботі революційного гуртка «Унія». Коли 1914 року було заборонено вшанування пам’яті Шевченка, письменник у відозві, написаній з цього приводу, висловлює глибокий протест і обурення діями російської влади. Після встановлення Радянської влади в Україні Мирний, незважаючи на свій похилий вік, іде працювати в Полтавський губфінвідділ.

    Помер Панас Мирний 28 січня 1920 року.

    Твори:

   – оповідання: «Лихий попутав»; автобіографічне оповідання «Ганнуся»; цикл оповідань «Як ведеться, так і живеться», «Пасічник», «Яків Бородай», «Замчище», «Визвол», «Морозенко».

  – повісті: «П’яниця», «Лихі люди», «Лихо давнє й сьогочасне», «Голодна воля», «За водою».

  романи: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Повія».

  – новела «Лови»,

  – п’єса «Лимерівна».

   Корисні матеріали: Висловлювання відомих людей про творчість Панаса Мирного 

   Коротка Біографія Панаса Мирного

   Панас Мирний – Біографія (Вікіпедія)

   Тексти деяких творів автора: Панас Мирний – Хіба ревуть воли, як ясла повні  

   Панас Мирний – Повія

   Панас Мирний – Лихі люди

   Панас Мирний – Морозенко

   Панас Мирний – «Лихо давнє й сьогочасне»

   Панас Мирний «Голодна воля»

 

 

 

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *