День Перемоги

    9 травня Україна відзначає День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Новий зміст цього свята включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.

   Друга світова війна — свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і Батьківщину.

   Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві, а також запобіжним фактором від можливості повторення подібного сценарію.

   Ця пам’ятна дата 9 травня була встановлена Верховною Радою України лише 9 квітня 2015 року законом “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

   З тих пір 9 травня відзначається як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Адже, як відомо, термін “Велика Вітчизняна Війна” використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як спільну Вітчизну.

Основні дати Другої світової війни – інфографіка

Більше інформації шукайте на сайтах: Друга світова війна   

Правда і міфи про Другу світову війну (відео)

Історія свята Дня Перемоги у Радянському Союзі 

День пам’яті і День перемоги над нацизмом: як правильно відзначити 8 і 9 травня

Маловідомі факти про 9 травня і паради Перемоги.

Пісні до Дня Перемоги

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *