Чарівний світ фентезі

   Одним із представників сучасного фентезі є польський письменник Анджей Сапковський, автор серії книг «Відьмак». За мотивами історій про Відьмака знімають фільми, серіали, створюють ігри, а сам автор отримує за романи численні нагороди.

/Files/images/pismenniki_-_yuvlyari_2020/anSrwRtVHOMbyj4Im0SqTG6PdXdqLFOAla4GgE05.jpeg                                                                                                      Трішки про сюжет. Відьмаки майстерно володіють мечем, убивають потвор, нечисть та мають навички магії. Відьмаків тренують з дитинства, і тренують так жорстоко й виснажливо, що далеко не всі виживають. За довгі роки боротьби з нечистю кількість чудовиськ — як і відьмаків — зменшилася. Автор пропонує поринути в пригоди одного з останніх відьмаків, Ґеральта з Рівії. Герой подорожує світом, виконує різні доручення, вбиває чудовиськ, рятує невинних, закохується…

/Files/images/pismenniki_-_yuvlyari_2020/ее.png         /Files/images/pismenniki_-_yuvlyari_2020/1256549.jpg

  На перший погляд — типова фентезі-книга. Та у «Відьмака» є свої особливі риси, які вирізняють його з-поміж багатьох книжок жанру фентезі. Анджей Сапковський не описує у своїй книзі героїчні порятунки красивих принцес відважними лицарями, королі не дарують героям половину королівства, і далеко не всі живуть довго й щасливо. Автор, як би дивно це не звучало, описав цілком реальне життя, хоч і у вигаданому світі. 

    На сторінках книги присутня нотка влучного гумору. Інколи сміх важко стримати, але при цьому гумор не плаский, а тонкий, художній. Деякі діалоги персонажів можуть насмішити до сліз, і при цьому читач усвідомлює, що взяті вони з нашого повсякденного життя. Ми самі інколи так жартуємо, ми такі ж зухвалі, псевдохоробрі, як і деякі персонажі книги.

    Уважно слідкуючи за пригодами головного героя, можна помітити згадки про добре знайомі нам історії. Персонажі книги розповідають про події, які нам відомі з казок, але з маловідомими деталями. Анджей Сапковський вплів у свою книгу сюжети таких казок, як «Красуня та чудовисько», «Білосніжка й сім гномів», «Попелюшка» тощо. При цьому автор дозволяє собі іронізувати на теми цих історії, персонажі його книги розповідають їх із дотепними деталями. Казки в нашому світі стали реальністю у світі «Відьмака». До слова, автор не вигадував нових істот, а взяв ті, що вже існують у світі фентезі. Читачеві не треба уявляти якесь неймовірне створіння, наново знайомитися з ним, звикати до нього, адже всім уже відомо, хто такі ельфи, гноми, відьми!

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *