Про нас

    Історія школи (сьогодні ліцей) № 10 м. Житомира починається з дореволюційного часу. З архівних довідок, із спогадів старожилів, вчителів, що колись тут працювали, ми відновили відомості про наш заклад і довідались, що Смоківка була невеликим селищем поблизу Житомира, землі якої належали поміщиці пані Довольській. Будинок її на Смоківці був найкращим і після її смерті перейшов у спадок її племінниці, пані Зінкевич. З початком революції будинок було націоналізовано і створено в ньому початкову школу, де був лише один клас в якому навчалися діти різного віку. 

    Минали роки. Зростала кількість населення в селищі і школу в кінці 20-х років перевели в приміщення дитячого будинку ( в якому на сьогоднішній день знаходиться педагогічний ліцей). Тут вона функціонувала до початку Великої Вітчизняної Війни. Після звільнення Житомира була переведена в приміщення іншого панського будинку.

    В 1946 р.  ЗОШ № 10 відкрили в приміщенні нинішньої школи-ліцею № 2. Першим директором школи після війни був Пасічник Марко Трохимович, а заступником – Гонтарж Ядвіга Станіславівна. Розбудовувалася Смоківка, Мар’янівка. Виникла потреба в новій школі. Турботу перед органами влади по будівництву і відкриттю нового шкільного приміщення розпочав колишній вчитель школи, а також ветеран Великої Вітчизняної війни Хабчук Микола Пилипович , який довгі роки був другом нашої школи, підтримував стосунки з адміністрацією, учнями, вчителями. На згадку про себе посадив дубочки в нашому шкільному саду та липи перед входом до школи. Роки тоді були важкі, країна піднімалася з розрухи, тому будівництво тривало дуже довго. І восени 1958 року нове приміщення, те, в якому ми знаходимося зараз, побудовано і здано в експлуатацію. Його прийняв і очолив педагогічний і учнівський колектив на чолі з директором Захарчуком Миколою Олександровичем.  Учні та вчителі доклали значних зусиль, щоб закласти сад, озеленити подвір’я, і все це зробити на пустирі, болоті…

    З 2015 року закладом керує Величко Олександр Юлійович. Раніше працював вчителем правознавства в  ліцеї №19           м. Житомира та викладачем кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін  у Житомирській філії Київського інституту бізнесу і технологій. Пан Олександр доклав багато зусиль для того, щоб заклад кардинально змінився. І йому це вдалося!

    Усі кабінети оновлено, вони мають сучасний дизайн відповідно до стандартів Нової Української Школи. У кожному класі встановлено мультимедійні дошки з проекторами, які активно використовуються вчителями та учнями під час освітнього процесу. 

    У 2020 році було відкрито новий просторий спортивний зал, медіатеку та комп’ютерний клас у новому прибудованому приміщенні, будівництво якого тривало досить довго. Тут створили комфортні умови  не тільки для  навчання, а й  для занять спортом та відпочинку дітей. Нова двоповерхова споруда  прибудована до існуючої будівлі школи та  з’єднана двома входами на перший та другий поверхи. Спортивна зала, кабінети вчителя фізичного виховання, медичного обслуговування, санвузли  для  учнів та вчителів, душові, роздягальні, приміщення для зберігання інвентаря  розміщені на  першому поверсі. Навчальний комп’ютерний клас, медіатека, тренажери, санвузол для дітей та ін. – на другому.

   У кабінеті інформатики організовано функціональний простір із зображенням роботів  та комп’ютерних схем  для навчання учнів роботі за комп’ютером.

   Сучасним обладнанням  та інвентарем, технікою та меблями укомплектовано і медіатеку.  Інноваційний простір  поєднує медіа та ігрові зони, бібліотечний фонд видань сучасної літератури, який постійно  оновлюється.

   «Ідея створити медіатеку виникла раптово, – розповідає Олександр Величко, – у  проєкті спочатку її не було. Тут мала бути велика тренажерна зала, але минулого року під час прийомки школи заступниця міського голови Марія Місюрова та керівництво департаменту освіти запропонували зробити там медіатеку. За рік ми її зробили без додаткових коштів тобто окремого бюджету на медіатеку не було».

      Щороку зростає кількість бажаючих вчитися в нашому закладі. Зараз  тут навчається  566 учнів, середня наповнюваність класів 25 – 35 дітей. Навчання проводиться в дві зміни за 5-денним режимом роботи. 

      З 1 вересня 2023 року загальноосвітню школу № 10 м. Житомира переіменовано в  Ліцей №10 м. Житомира, який  живе енергійним, діяльним життям та дбає про розвиток кожного  учня. Сьогодні Ліцей № 10 – це “Демократичний ліцей – заклад вільних людей!”

 

     Ми  пишаємося нашими випускниками минулих років : Колодницьким Миколою Михайловичем – доктором технічних наук, Підмурним Миколою – професором юридичних наук, Редчицем Володимиром – начальником штабу Прикарпатського військового округу, Руденьким Володимиром – директором заводу ’’Біомедскло’’ та іншими випускниками: лікарями, військовими, робітниками, які працюють в усіх галузях нашого міста.