Освітня зустріч з Павлом Шереметою

(допис із фейсбук сторінки Одександра Величка)  

   Олександр Величко разом з Оленою Ничипорчук та ще 5

    29 жовтень о 20:51  ·

Сьогодні , разом з командою демократичного ліцею 10 (вчителі + президентка ліцею) та педагогами міста мали нагоду почути та обмінятися думками з відомим в Україні і за її межами економістом, першим деканом КМБС, міністром економіки у 2014 році… Павлом Шереметою. Якщо коротко, то це було емоційно, професійно, влучно.

Я зробив ряд висновків:

  1. Запальні і змістовні виступи присутніх учнів свідчать про те, що їм, як і педагогам і керівникам закладів, потрібні майданчики для обміну думками і дискусій щодо внутрішніх трансформацій в освіті, з конкретними пропозиціями до місцевих чиновників і МОНу.
  2. Абсолютно погоджуюсь з паном Шереметою, що школи і їх команди мають ініціювати проекти та шукати бюджетні та позабюджетні кошти для їх втілення (варіантів, насправді, безліч). Тотальна критика влади і пасивне очікування якихось благ згори є деструктивною і непродуктивною
  3. Частина змін можлива на рівні закладу. Потрібна ідея, команда, цінності, мотивація (фінансова теж).
  4. Із критичних висловлювань деяких колег з інших закладів, зрозумів, що частина освітян чекає від спікерів готових рішень і чітких алгоритмів, щоб завтра школа стала іншою. Так не буває. Створення власного сучасного освітнього бренду – це складний, тривалий процес, до якого мають бути залучені всі охочі в межах закладу. Змінитися, насамперед, треба самому).

Традиційна вдячність пані Людмила Зубко та ДО за можливість знайомства з такими харизматичними і дієвими людьми, які “запалюють”!

Вдячний представникам своєї команди (демократичного ліцею 10) та колегам з інших ліцеїв за цікаву і творчу роботу в групі, а пану Шеремету – за важливі поради щодо наших найближчих проектів!

Попереду рефлексія на самоті і обговорення в ліцеї)

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *